EDUKACIJA

ŠILAINIAI PHOTO RENGINYS 2017 BIRŽELIO 6 

FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS ‘PORTRETAS’ KAUNO JUOZO GRUŠO MENO GIMNAZIJOJE  Svečiuose fotografas WYLL (Didžioji Britanija)

Šių dirbtuvių metu moksleiviai diskutavo kas yra svarbu portrete. Buvo paminėta: žmogus, emocija, pasakojimas, spalva, jausmai, šviesa, formatas, veiksmas, ryšys, akys, stebėjimas, charakteris, veidas, unikalus bruožas. O tada – eksperimentavome! Žemiau galite pamatyti kaletą 11-17 metų moksleivių sukurtų darbų.

Ačiū Anele, Undine, Martynai, Auste ir Viktorija!

 

FOTOGRAFIJOS DIRBTUVĖS KAUNO JUOZO GRUŠO MENO GIMNAZIJOJE 

Svečiuose fotografas Tomas Tumalovičius

 

KETVIRTAS IR PENKTAS ŠILAINIAI PHOTO RENGINYS 2016 VASARA

Foto pasivaikščiojimai po Šilainius

Aplankėme senąsias Linkuvos kapinaites, Linkuvos dvarą, Veterinarijos akademijos mokomojo ūkio “Bolševikas“ gamybinį centrą bei Veršvos kraštovaizdžio draustinį.

 

Fotografija: Mantas G. ir Evelina Šimkutė

Norintieji geriau pažinti Kauną, kviečiami į pasivaikščiojimus po Šilainius su fotoaparatu, juos veda iš Londono sugrįžusi menininkė Evelina Šimkutė.

Apie valandą truksiančioje kelionėje lankomos senosios, legendomis apipintos Linkuvos kapinaitės ir Linkuvos dvaras.

Lankėsi prancūzai

Pasivaikščiojimo metu keliauninkai išgirs ne vieną įdomią istoriją apie Šilainių kultūrinius objektus, kelis jų gidė atskleidė prieš kelionę:

Kai XIX a. pr. Linkuvos dvarą valdė dvarininkas J. Strumila, prancūzų kariuomenė traukėsi iš Rusijos ir pateko į šį dvarą, gyveno kurį laiką, buvo maitinama, tačiau nemažai jų neįvertino šiaurietiškos žiemos ir neišgyveno, dalis prancūzų palaidoti Šilainiuose. Kita istorija apie šio dvaro skulptūrą – krėsle sėdėjusį dvarą prižiūrėjusį arkivyskupą J. Skvirecką, sovietų valdžiai tai nepatiko ir žmogų vaizduojanti dalis buvo tiesiog išplėšta“, – bandė intriguoti E. Šimkutė.

„Net patys šilainiškiai tos rajono dalies nelabai žino, tad jiems tikrai bus įdomu pasivaikščioti, pasiklausyti pasakojimų ir kartu sužinoti dar negirdėtų papildymų iš pačių vietinių. Grįžusi iš užsienio, visad stengiuosi sužinoti kuo daugiau istorijų apie Šilainius iš vyresnių gyventojų, kartais jie atskleidžia tokių perliukų! Tie pokalbiai būna patys įdomiausi“, – tikino E. Šimkutė.

Ragina fiksuoti įspūdžius

Kelionėje bus raginama fotografuoti įspūdžius, tam, pasak menininkės, profesionali įranga nebūtina, užteks ir paprastų fotoaparatų ar telefono. Nuotraukas susirinkusieji galės parodyti namiškiams arba bus paraginti atsiųsti ekskursijos rengėjai, renkančiai Šilainių nuotraukas vizualiniame archyve.

„Pasivaikščiojimai, mano manymu, yra puikus būdas žmonėms susiburti ir pakalbėti apie supančią aplinką ir kas jiems svarbu. Fotografija padeda tą įrėminti ir perteikti kitiems, nedalyvavusiems pokalbyje“, – pastebėjo E. Šimkutė.

Skirmantė Javaitytė, Kas vyksta Kaune

 

TREČIAS ŠILAINIAI PHOTO RENGINYS 2015 PAVASARIS

Foto pasivaikščiojimas po Šilainius

Associacija Silainiu Baltai foto pasivaiksciojimas 2016
Association ,,Šilainių baltai“, April 2016

Asociacija ,,Šilainių baltai“ drauge su projektu ,,Šilainiai photo“ dalyvavo pavasariniame foto pasivaikščiojime po Šilainius.

Pasivaikščiojimo metu kalbėjome ne tik apie Šilainių mikrorajoną, bet visi drauge džiaugėmės pavasariu, prabundančia gamta, jos žiedais ir nuostabiu oru. O drauge su profesionaliu fotografu Virginijumi Chlostausku mokėmės fotografijos paslapčių. 

 

ANTRAS ŠILAINIAI PHOTO RENGINYS 2015 ŽIEMA  

Foto pasivaikščiojimas po Šilainius, -15°C

Šiame foto-pasivaikščiojime dalyvavo itin ištverminga Kauniečių grupė! Kalbėjome apie Šilainių istoriją ir fiksavome jos pėdsakus.

 

 

PIRMAS ŠILAINIAI PHOTO RENGINYS 2015 SPALIO 22 

WORKSHOPAS ‘FOTOGRAFUOJAM ŠILAINIUS!’

KAUNO JUOZO GRUŠO MENO GIMNAZIJOJE

Šio intensyvaus, eksperimentinės fotografijos workshopo užduotis buvo atkreipti dėmesį į mus supančios aplinkos detales ir pabandyti jas užfiksuoti kitokiu rakursu. Dvi su puse valandos moksleiviai fotografavo, peržiūrėjo, diskutavo ir atrinko nuotraukas parodai.

Workshope dalyvavo 8 – 11 klasių moksleiviai. Naudota mišri fotografijos technika – mobilieji telefonai ir skaitmeniniai fotoaparatai.

‘Tarpdisciplininė menininkė Evelina Šimkutė, baigusi Central Saint Martins meno ir dizaino kolegiją Londone, pakvietė gimnazijos mokinius dalyvauti projekte ,,Šilainiai Photo.“ Visi menininkės darbai yra įkvėpti Šilainių mikrorajono aplinkos. Menininkė, kaip dalį savo kūrybos proceso, 2015 m. spalio 22 d. gimnazijoje vedė meninės fotografijos dirbtuves – foto pasivaikščiojimą po Šilainius.

Dirbtuvėse dalyvavo aštuoni gimnazistai: Martynas Kliūčininkas, Viktorija Kuicaitė, Gertrūda Mikelaitytė, Mindaugas Padegimas, Smiltė Rutkauskaitė, Astijus Stanaitis, Undinė Tumavičiūtė, Monika Žilinskatė.

Pamokos – foto pasivaikščiojimo po Šilainius metu mokiniai fiksavo vaizdus, matomus jų akimis ir atspindinčius gyvenamosios aplinkos savitumą. Įamžinę vaizdus nuotraukose, mokiniai su fotomenininke aptarė darbus, diskutavo, komentavo. Šioje ugdomojoje veikloje gimnazistai turėjo galimybių priartėti prie profesionalaus meno paslapčių, įgijo naujų kompetencijų ir patirties.

Dirbtuvių metu sukurti ir atrinkti mokinių darbai eksponuojami Evelinos Šimkutės parodoje „Šilainiai Photo“ Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje Baltų pr. 81, II a. Kviečiame apsilankyti!’ Undinė Diana Tumavičienė, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Projektas tęsis kitose Šilainių mokyklose.

 

 

===============

Norėtum dalyvauti fotografijos dirbtuvėse ar foto-pasivaikščiojime po Šilainius?
Tereikia tik foto aparato ar fotografuojančio telefono ir geros nuotaikos! Visi renginiai nemokami.

2017 foto-pasivaikščiojimai vyks Liepos – Rugpjūčio mėnesiais.

2017 fotografijos dirbtuvės Šilainių mokyklose vyks Rugsėjo – Spalio mėnesiais.

2017 gruodžio 4d. 18val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių filiale (Baltų pr. 81, Kaunas) atidarysime šių renginių metu sukurtų nuotraukų parodą.

Informacija bus skelbiama Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/silainiaiphoto