APIE

‘Šilainiai Photo’ yra menininkės Evelinos Šimkutės inicijuotas projektas, kuris prasidėjo 2015 spalio mėnesį.

Projektą sudaro šios dalys:

  • Šilainių fotografijų archyvas internete http://www.silainiaiphoto.com;
  • Foto-pasivaikščiojimai Šilainiuose;
  • Meninės fotografijos dirbtuvės (workshopai) Šilainių mokyklose (nuo 2019 m. – visoje Lietuvoje, Kultūros Pasas dalis.)
  • Fotografijos parodos Šilainiuose;
  • Šilainių fotografijų albumas.

Šilainių fotografijų archyvas yra atviras ir prie jo kviečiami prisideti Šilainių gyventojai bei lankytojai – fotografuojantys ar turintys senų Šilainių nuotraukų.

Nuotraukas siųsti šiuo el.pašto adresu: silainiai@outlook.com. Nuotraukos talpinamos skiltyje ‘FOTO’.

Plačiau apie projektą:

“Užaugau Šilainiuose. Mano šeima buvo viena iš pirmųjų Šilainių naujakūrių ir aš vis dar prisimenu šviežiai nudažytų grindų kvapą. Man tik sukako ketveri. Smagi buvo vaikystė – kieme visuomet žaisdavo būrys draugų. Piešdavome ant grindinio, slėpdavome ‘sekretus’, važinėjomės rogutėm… namo grįždavome tik pavalgyti ar visai sutemus.

 

Iš Lietuvos išvykau 2004 metais, daug keliavau, tačiau kūrybiniuose darbuose vis grįždavau į Šilainius, kurie per dešimt metų labai pasikeitė. Kaskart grįžusi namo fiksuoju šiuos pokyčius fotografija, taip atkurdama ryšį su gimtaisiais namais.

 

Pastaraisiais metais bandžiau ieškoti daugiau informacijos apie Šilainių istoriją. Negalėjau patikėti kiek mažai oficialiuose šaltinuose yra išsaugota dokumentinės medžiagos apie šį rajoną. Tuomet kreipiausi į vietinius gyventojus. Jų istorijos apie Šilainių vietoje buvusius kaimus, dvarus, vietinius gyventojus poetus ir karininkus, karo pradžią, įvykius IX forte ir Vilijampolėje dar labiau sužadino mano vaizduotę ir įkvėpė kurti.

 

Nusprendžiau pradėti projektą pavadinimu ‘Šilainiai Photo’.

Projekto dalys 2016 metams: fotografijos paroda Šilainių bibliotekoje (Kaunas Foto festivalio  edukacinė programa“Blokinė kaimynystė“), foto-pasivaikščiojimai / dirbtuvės Šilainiuose bei toliau pildomas internetinis Šilainių foto archyvas.”

 

Evelina_Simkute_in_Silainiai

2010

Evelina Šimkutė gimė 1985m. Kaune. Užaugo Šilainiuose. Baigė menų studijas Central Saint Martins menų ir dizaino koledže. Evelina kuria skulptūrą, fotografiją ir bendruomenę įtraukiančius menus, jos darbai buvo rodomi Britų Muziejuje, Kanalų muziejuje (Londonas) ir Kettle’s Yard (Kembridžas).  www.evelinasimkute.com

evelina-simkute-2016-silainiai-project

Foto: Artūras Bulota, 2016

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s