Kultūros Pasas

Nuo 2019 m. mūsų veikla įtraukta į Lietuvos kultūros švietimo programą “Kultūros Pasas“. Džiaugiamės, jog turime galimybę pasidalinti Šilainiuose sukurtomis fotografijos edukacijomis su visa Lietuva!

Silainiai Photo_Gruso meno g_01

Kūrybinės dirbtuvės: meninė fotografija

 

Skirta 6 – 12 klasių moksleiviams.

Trukmė – 3 val.

Grupės dydis: 10 – 16 moksleivių, 1 mokytojas.

Techninis pasirengimas dirbtuvėms:

Kiekvienas dalyvis turi turėti skaitmeninį fotoaparatą, fotografuojantį telefoną ar kitą skaitmeninį fotografuojantį įrenginį ir žinoti būdą kaip pasidalinti nuotraukomis (laidu, kortele arba persiunčiant internetu). Du dalyviai gali dalintis vienu įrenginiu.

Visi moksleiviai skatinami pasidalinti savo anksčiau darytomis nuotraukomis, kurias dirbtuvių eigoje galėsime peržiūrėti.

9-12 klasių moksleiviai, atsinešę savo fotografijų, dirbtuvių pabaigoje gali būti konsultuojami asmeninio kūrybinio bei profesionio tobulėjimo klausimais. Man patinka fotografuoti. Kas toliau? (Neprivaloma)

 

Kaip fotografija papasakoti istoriją? Ar visos fotografijos rodo tiesą? Kodėl ir kam kasdieniški dalykai yra įdomūs? Kaip atrasti kūrybiškumą ten, kur gyvenu? Kaip vertinti savo fotografijas? Kaip galėčiau tobulėti? Man patinka fotografuoti. Kas toliau?

Šiuos ir kitus jums rūpimus klausimus galėsime aptarti intensyvių kūrybinių dirbtuvių metu.

 

Atsižvelgiant į moksleivių amžių, poreikius bei galimybes siūlomi du dirbtuvių variantai:

Silainiai_Photo_03

  1. Fotografijos dirbtuvės: Portretas

Skirta 6 – 12 klasių moksleiviams. Trukmė – 3 val.

 

Užsiėmimo eiga:

– Susipažinimas, apšilimas;

– Teorinė dalis 1: susipažįstame su ryškiausiais Lietuvos bei pasaulio portretinės fotografijos pavyzdžiais;

– Teorinė dalis 2: Fotografijos pradžiamokslis: šviesa, kompozicija, matymo būdai (angl. “ways of seeing”);

– Praktinė kūrybinė užduotis nr 1. Fotografuojame portretą. Darbas poromis. (gali vykti lauke arba viduje, pagal galimybes);

– Praktinė kūrybinė užduotis nr 2. Fotografuojame meninį portretą. Darbas poromis. (gali vykti lauke arba viduje, pagal galimybes);

– Nuotraukų peržiūra ir atranka, antrinktų nuotraukų redagavimas kompiuteriu, diskusija grupėje;

– Dalinamės savo sukurtomis nuotraukomis!

 

9-12 klasių moksleiviai, atsinešę savo fotografijų, dirbtuvių pabaigoje gali būti konsultuojami asmeninio kūrybinio bei profesionio tobulėjimo klausimais.

MARTYNAS_01_web

  1. Fotografijos dirbtuvės: meninė fotografija

Skirta 9 – 12 klasių moksleiviams. Trukmė – 3val.

 

Užsiėmimo eiga:

– Susipažinimas, apšilimas;

– Teorinė dalis: susipažįstame su ryškiausiais Lietuvos bei pasaulio meninės fotografijos pavyzdžiais;

– Praktinio užsiėmimo – fotopasivaikščiojimo maršruto sudarymas grupėje; Kurioje vietoje vyks fotografavimas pasirenka moksleiviai!

– Praktinė kūrybinė užduotis nr 1. Fotografuojame detales. (vyksta lauke);

– Praktinė užduotis nr 2. Pasakojimas fotografija. (vyksta lauke);

– Nuotraukų peržiūra ir atranka, antrinktų nuotraukų redagavimas kompiuteriu, diskusija grupėje;

– Dalinamės savo sukurtomis nuotraukomis!

 

9-12 klasių moksleiviai, atsinešę savo fotografijų, dirbtuvių pabaigoje gali būti konsultuojami asmeninio kūrybinio bei profesionio tobulėjimo klausimais.

 

Detalizuoti aplinkoje pasirodančias smulkmenas. Tai savarankiška užduotis – vaikščiojimas, atidumas, atradimas, detalės, pasirodančios ir arti – toli. Tai judėjimas pro nepastebimą kasdienybės maršrutą, kurio tikslas yra pastebėti „permatomą kasdienybę“, sugebėti ją interpretuoti ir improvizuoti joje ir kartu su ja. Asfaltas, gatvė, tarsi „upė“ – negrubus, minkštas, švelnus paviršius. Taip pat spinduliai, atšvaitai, stiklas, kuris apsupa kiekvieną – įstiklinti langai, stotelės, automobiliai. Šis procesas tampa medžiagos ieškojimu daugiabučių namų kiemuose. Atrasti gamtą, paviršių – tekstūrą, kuri tampa mano patirties dalimi. Nuotrauka tarsi „padeda pamatyti kito perspektyvą“, tampa pokalbio apie gyvenamąją aplinką ir jo tyrinėjimo dalimi. Nuotrauka čia tarsi įkvepia ir paskatina kalbėtis, dalintis ir ieškoti toliau. Koks dar gali būti / pasirodyti paviršius? Ką reiškia vertas ar ne vertas dėmesio? Šiukšlės.. Atliekos, liekamoji vertė. Kas tuomet lieka? Ką man įdomu stebėti? Galbūt tai rajono paribiai, miesto vartai, judėjimas gatvėmis, šviesos ir šešėlių žaismas tarp dviejų devynaukščių ketvirtoje valandoje po pietų, iš vieno fotoaparato…

Silainiai Photo dirbtuves mokyklose

Fotografijos dirbtuvių tikslai ir uždaviniai:

– Supažindinti moksleivius su fotografijos saviraškos galimybėmis;

– Lavinti fotografijos supratimo bei vertinimo kompetencijas;

– Tobulinti fotografinius gebėjimus;

– Skatinti prasmingą ir kritišką modernių technologijų naudojimą;

– Skatinti moksleivių kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei pasitikėjimą savimi.

 

Rezultatai:

Įgytos žinios ir profesionalaus fotografinio darbo proceso patirtis (mokymai, idėja, vystymas, produkcija, retušavimas, kritika) bei sukurta fotografijų serija.

 

Kontaktai: +370 621 56879  silainiai@outlook.com

 Kultūros Pasas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1940?fbclid=IwAR3cJYj8bdL471L9vVGSQh0qU5AjdcFOhPJQ_Ro0RgcvyfrpE18TAOK_NgE

 

Nuotraukose akimirkos iš kūrybinių dirbtuvių Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje.

 

 

Komentavimo galimybė išjungta.